| office1999 a întrebat:

In data de 15 august medicii din spitale vor lucra? Ca vreau sa ma duc luni la un consult.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Peste tot, in zilele de sarbatori legale se lucreaza cu program de duminica.

| office1999 explică (pentru Bula):

Sanse sa dau de un medic dermatolog am?

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că se lucrează.

| office1999 explică (pentru OnuOnulică):

De un medic dermatolog as putea sa dau?

| CuriousStuff a răspuns:

Medicii nu-si iau niciodata vacanta toti odata. Mereu o sa fie medici in spitale/clinici/smurd.

| office1999 explică (pentru CuriousStuff):

Sanse sa gasesc un dermatolog am?

| CuriousStuff a răspuns (pentru office1999):

De obicei trebuie sa-ti faci programare indiferent de ce zi mergi. Mergi sa-ti faci o programare si o sa-ti zica daca e liber dermatologul pe 15 sau te programeaza in alta zi. Mereu sunt medici de garda peste tot, indiferent de sarbatoare/duminici sau alte chestii. Uneori isi mai iau concediu, dar tot le ie cineva locul in acel timp. Spitalul nu ramane fara medici.

| untu a răspuns:

Pe data de 15 august 2016, de hramul Adormirii Maicii Domnului si de Ziua Marinei, cred ca medicii isi iau liber, dar se vor lucra numai medicii de garda si pentru urgente! Daca e o urgenta, mergeti la Unitatea de Primire Urgente!