| anonim_4396 a întrebat:

Vara trecuta in august am luat anticonceptionale yasmin, bineinteles la prescriptia medicului. Le-am luat doar o luna, insa am hotarit cu prietenul sa le intrerupem. Acum insa vreau sa le reiau, mai e nevoie sa mai consult o data medicul? Sau pot lua acelasi preparat in continuare?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti lua acelasi preparat fara sa consulti medicul. Oricum, deja ai comis o greseala majora, fiindca nu decizi cu prietenul tau sa le intrerupi, consultatia ginecologica fiind absolut obligatorie inainte de a le intrerupe (decizi struct impreuna cu ginecologul). In orice caz, ca sa iei orice fel de contraceptive orale acum, e nevoie sa mergi la ginecolog.

| EMYnescu a răspuns:

Nu conteaza, faci ce vrei.

| candora a răspuns (pentru EMYnescu):

Bai da ce destept esti tu

| EMYnescu a răspuns:

Glumeam, te duci si i spui doctorului.