| IloveCats a întrebat:

In general, credeti ca opinia voastra conteaza? In ce masura si in ce caz? Sau cand nu conteaza?

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Conteaza pentru mine. Pentru ceilalti, ce conteaza?hee hee

| cornel a răspuns:

Depinde de situatiehappy

de moment

| Irina117 a răspuns:

Depinde
de exemplu la scoala, in clasa conteaza
dar in mai multe privinte nu conteaza.

acum, depinde de context

| Luori a răspuns:

Depinde in ce situatie. In familie se tine cont de pararea mea, mi se cer sfaturi etc. La scoala la fel. Cu prietenii la fel.

O data ce stiu ca opinia mea nu conteaza, nu o spun. Exista si exceptii cand este nevoie sa o spun, avand poate dreptate, astfel deschizand ochii si aratandu`le celorlalti partea cealalata.

Dupa cum am mai zis, depinde de situatie!

| Aurelia_6050 a răspuns:

De cele mai multe ori am observat ca nu prea conteaza. Uneori nici nu imi este ceruta, de aceea nu mi-o spun. Dar eu vreau ca opinia mea sa ii intereseze si pe ceilalti, nu numai pe mine insami. Nu imi place sa ma bag singura in seama...rareori o fac.