| CopilCopac a întrebat:

Hey TPU.Am nevoie de opinia voastra.
Ce credeti ca au in plus ce "populari" intr-o scoala/liceu? Credeti ca atitudinea e totul, sau conteaza in mare parte si cum e imbracat, cum arata, etc?
Si voi dupa ce anume caracterizati un "tocilar"?

Asta e tot.Ms mult
xoxo

Răspuns Câştigător
| laradio a răspuns:

Eu una nu vreau sa fiu populara.In liceul nostru nu prea sunt oamenii populari.Ne stim toti cu toti si nimeni nu e superior.Sau poate asa vad eu, din exterior se vede altfel.CIne stie?
Eu asa banuiesc...ca populari intr-un liceu sunt cei din echipa de fotbal/bachet, majoretele si bobocii din fiecare an.
Eu nu prea pun etichete, deci n-am criterii dupa care sa caracterizez un tocilar.
Esti a9-a?big hug

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iti dai seama ca totul conteaza.In general popularii sunt copii de bani gata si se incojoara cu persoane de acelasi nivel.Si atitudinea conteaza insa si numarul de bani din portofel
Tocilarii sunt cei care invata bine. Unii sunt destepti dar sufera cand sunt numiti tocilari. Iar unii sunt suficient de inteligenti ca sa isi dea seama ca barfa altora nu valoreaza nici cat un strop de ploaie in oceanwinking

| kattya96 a răspuns:

Buna, pai da pentru a fii popular conteaza atitudinea, personalitatea desi nu ar trebui conteaza si cum esti imbracat daca esti frumoas /urat. Eu nu caracterizez tocilarii mi se pare foarte urat. Copii aia care invata inseamna ca sunt inteligenti nu tocilari, de unde stiu unii ca acei copii nu ies pe afara nu se joaca, sau de unde stiu ei ca nu pricep lectiile mai usor si ca stau toata ziua la calculator. Eu invat bine la scoala am luat mereu premiul intai dar nu cu media 10 si cei care au indraznit sa-mi spuna ca sunt tocilara au invatat sa-si tina gura.
Fiecare e popular in felul lui si printre prietenii lui deci nu este cine stie ce.
SUCCES LA SCOALA SI NU LASA PE ALTII SA TE JUDECE PE TINE, PE PRIETENII TAI.
SUCCES SA DEVII SI POPULAR ACOLO UNDE DORESTI happy

| Georgiana2905 a răspuns:

A fi ¨faimoasa ¨in liceu / scoala nu e mare lucru. In primul rand trebuie sa simti faima asta. Cum? pai lumea te vede cam asa : mai fata invata, arata bine, vb frumos, e devreme acasa, etc. Cam asta e parerea mea despre o fata ¨populara ¨. La scoala se invata iar competitia are loc la nivel de inteligenta, concursuri, medii, etc si nu la nivelul felului in care ne imbracam ca daca ar fi asa probabil s-ar numi podium.
Elevii aceia ¨tocilari ¨ sunt mai tot timpul priviti cu invidie, cu putina ura, din partea colegilor dar profesorii mereu ii vor privi cu mult respect si cu multa admiratie. In plus, astia tocilari ajung departe ca ei nu trec prin scoala ca gasca prin apa

Răspuns utilizator avertizat