| anonim_4396 a întrebat:

Care este opinia voastra despre rolul prieteniei in viata oamenilor de cultura? Si ce credeti voi in general despre acest maret cuvant: prietenie?

2 răspunsuri:
| peachglow a răspuns:

Prietenia iti tine de cald atunci cand familia nu poate face asta. poti cauta la prieteni sfaturi, consolare dar si distractie.Prietenii iti sunt ca o a doua familie si cred ca un om fara prieteni este un om mai putin bogat din punct de vedere emotional pentru ca prietenia iti ofera sentimente puternice fara de care eu nu as putea trai.

| Xpressurself a răspuns:

Oamenilor de cultura? dar restulhappy ce inseamna oameni de cultura, cei care gandesc prea mult si uita sa mai simta? aia nu cunosc prietenia ci doar un numitor comun, un scop comun.
prietenia e simpla empatie cu ceilalti, sa-ti pese si de ei asa cum iti pasa de tine. prea multe detalii si devin un cult