| 123456 a întrebat:

In legatura cu intrebarea aia cu bataia. eu am inceput am impinso prima si asa a inceput totu dar asta din cauza ca vb mereu urat de mine. in fine doar a fost bataie ca intre fete. ea s-a dus la politie sa depuna plangere ce pot pati eu? pot lua amenda? doar suntem amandoua minore. si app pana acum n-am mai avut nici o plangere depusa la politie ce se mai poate intampla?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi raspunsul meu la prima ta intrebare, am expus toate ipotezele. Si minorii care au implinit 14 ani raspund penal, doar ca in locul pedepsei la cei intre 14 si 16 ani se pot lua masuri educative. De asemenea acestia raspund si contraventional, doar ca limitele minima si maxima a amenzii se reduc la jumatate. Cred ca o sa fii sanctionata contraventional cu amenda intre 100 si 500 lei ori cu avertisment, inclin mai mult pentru avertisment, depinde de politistul care o sa aplice sanctiunea. Fii mai atenta alta data si nu te lasa purtata de val, mai ales ca tu esti mai varstnica si ai mai mult discernamant.

| Ruxy_3928 a răspuns:

Fata aia e dusa cu plutawinking simplu big grin stai linistita...