| Oana_5036 a întrebat:

In Microsoft Office Word 2003 este o optiune:InsertWordArt.Intrebarea mea e cum poti sa scrii litere din acelea cu caciulite la "A" cu virgule la "S","T"?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Insert/Symbol/Symbols si aici ai tot felul de litere, inclusiv literele romanesti cu diacritice. Numai bine!

| Oana_5036 explică:

Imi pare rau, dar eu nu ma refer la asta! Am specificat:in InsertWordArt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui diacritice. Uite ai raspunsul aici deja dat :
http://www.tpu.ro/conversatii/cum-scriu-cu-diacritice-romanesti-in-word-w/ (ultimul raspuns) iar chestia aia EN si RO o sa gasesti langa ceasul PC-ului.
Data viitoare cand vrei sa mai intrebi ceva pe TPU foloseste intai butonul "cautare", daca nu gasesti raspunsul care iti trebuie, apoi pui intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...si in InsertWordArt se scrie direct cu diacritice ca sa apara cu caciulite.(ca sa scrii cu diacritice trebuie sa schimbi scrisul in limba roamna intra, pe linkul de mai sus de la Anonim).