| oana29966 a întrebat:

In primul rand scuzati categoria.dar este mai populata. As vrea sa va intreb daca cineva dintre voi,sau rude, prieteni,au avut vreun vis in care o ruda,sau nu neaparat care a murit v-a chemat si v-ati dus, iar daca dupa asta vi s-a intamplat ceva. va rog sa imi raspundeti mai detaliat. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Am visat cineva decedat din familie a venit dupa altcineva care e-n viata.
Si nu, nu s-a intamplat nimic cu acea persoana.
Inteleg ca te sperie visul, dar ai credinta si totul va fi ok. ^^

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! se zice ca, daca in vis te cheama o persoana decedata si te duci cu ea, se intampla ceva rau cu tine, ai neplaceri la scoala/servici etc, cand dai in vis ceva decedatului, se zice ca dai un suflet/moare cineva, de multe ori se adeveresc, de rare ori raman doar vise, cel putin in cazul meu.
O zi buna si frumoasa sa ai!

| oana29966 explică (pentru caramela):

Pai tu ai visat sau cunosti exact pe cineva care dupa ce a visat asta i s-a intamplat ceva?

| caramela a răspuns (pentru oana29966):

Buna! e vorba despre mine, nu vorbesc despre altcineva, eu sunt bolnava de 12 ani, de multe ori cand imi e rau, nu vreau sa ii mai zic mamei, dar nu stiu cum se face ca de cate ori imi e rau, ea stie, daca viseaza cava ciudat, ma suna si stie ca imi e rau, daca vede ca nu pot sa raspund la telefon, in 10 minute e langa mine.

| sebysebyca a răspuns:

Da oana, pe mine m-a chemat adolf hitler si mi-a zis sa-ti iei intrebarea si sa te ejectezi la o categorie mai putin populata!

| oana29966 explică (pentru sebysebyca):

Bai baiatule. daca nu ai un raspuns, nu inteleg pentru ce te mai bagi in seama. du-te si vezi poate ai treaba.

| sebysebyca a răspuns (pentru oana29966):

Mai fato, daca nu-ti convin raspunsurile, nu mai pune intrebari pe TPU! stii care e rolul TPU-lui? intrebi si astepti raspuns! dar tu nu ti-ai dat seama ca te ocupi de vise cu morti si fantome! brrr, iar ma ia cu bataiala!