| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

In primul rand La Multi Ani! Am nevoie de un sfat. Imi place de un baiat vorbim foarte mult pe mess, etc. Intr-o seara mi-a spus si el ca ma place. Problema e ca nu vrea sa mai stea cu nimeni din cauza unei proaste(fosta lui iubita) care este obsedata de el si il tot intreaba daca vor sa se impace. Eu il iubesc din tot sufletul si as vrea sa stau cu el.

Pot rezolva situatia in vreun fel?
Va rog scuzati greselile de ortografie dar sunt foarte nerabdatoare sa primesc raspunsurile voastre
Scuzati categoria dar e cea mai populata.
FUNDA!

3 răspunsuri:
| raph2010 a răspuns:

Buna! mergeau mai multe detalii, dar e oki si asabig grin pana la iubire e cale lungatongue atrage-i atentia, fa-l sa te doreasca, si mai lasa messu, iesiti afara, oriunde sa vorbiti fata in fata, fa-ti curaj. asa pe mess e usor, poti fi oricine vrei tu, sa ai fete ascunse sau nu, sau pur si simplu sa fii tu, o persoana o cunosti cu adevarat dupa ce iesi de cateva ori cu ea! Deci... ca sa zic legat de intrebarea ta, poti sa fii si cu el, daca si el te place, e un punct de inceput, fosta eeehh, de multe ori fostele sunt ca o buba mare, dar ignoro, conteaza el, nu fosta, nu? cati ani ai tu si elbig grin?

| adryanna4ever a răspuns:

Poi...daca va iubiti nu o lasati sa stea intre voi. Nu o mai bagati in seama si va pleca. Se va satura pana la urma sa primeasca acelasi raspuns din partea baiatului respectiv...cred ca epuizant pentru voi sa incercati sa o evitati, nu? O sa se rezolve. Vei vedea! Eii, sper ca te-am ajutat sau macar ti-am mai ridicat putin moralul. E destul de greu sa scapi din situatia asta, dar va iesi bine. Tine minte: nu te da batuta niciodata cand e vorba de iubirea ta! Mult succes draga!

| tarfadinmine a răspuns:

La multi ani si tie papusa love struck`!
In primul rand. ti-a spus ca te place. Asa ca de aici e usor.
Convinge`l ca tu nu esti ca ea. Spune`i ca esti diferita. Vorbeste cu el cat mai des.
Cand pare suparat intreaba`l ce a patit (o sa aprecieze mai mult decat iti imaginezi). Zambeste`i mereu. Si asa o sa te apropii de el. Fa`l sa te aprecieze dupa personalitate.
Succes >big grin