| VivaPitikk a întrebat:

In rezumate pot folosi linia de dialog? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Buna.

Nu. Acolo trebuie sa povestesti ce a spus fiecare personaj.

"X" a zis ca...

Deci nu folosi linia de dialog.
Pe curandwave

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu, nu se foloseste linia de dialog intr-un rezumat!

bye-bye

| mihaela0205 a răspuns:

Nu

| Mao a răspuns:

Rezumatul e povestirea unei carti sau a unui film in care e folosit timpul prezent orice ar fi. Nu se foloseste descriere sau dialog. Doar naratiune.
Numai bine! :]

| ēน a răspuns:

Nu

| myself a răspuns:

Nu... in rezumate explici pe scurt intamplarile dintr-o anumita povestire, text, etc... I don't want to see

| Boomzz2012 a răspuns:

Nu poti folosi! trebuie sa povestesi dar poti folosi alineat. Sper ca ai inteles! Terog funda

| clo9ryna a răspuns:

Nu se foloseste pentru ca povestesti ceva si la povestire nu se foloseste linia de dialog pentru ca nu mai spunem exact ce a spus fiecare persoana si povestim

deci rezulta ca nu folosim linia de dialog in rezumat happy

| Aly07 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru că este ca şi o povestire. Fundă?

| deny11397 a răspuns:

Nu !

| Alexia23 a răspuns:

Nu... nu se pune linie de dialog pentru ca este un fel de povestire pe scurt...deci daca nu se foloseste in povestire atunci e logic ca nu se foloseste nici in rezumat. big grin