| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 2 minute a sunat-o pe mama un domn de la Orange si a spus ca am castigat 2000 de Euro si o Plasma... mi-a dat niste date pentru a scoate banii din banca BCR. Dupa toate acestea a spus ca trebuie sa iau o cartela de 20 euro si sa eu trimit.mai intai habar n-am... a mai patit cineva ceva de genu? Posibil sa fie o teapa ceva?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
ESTE O ȚEAPĂ MARE DE TOT. Stai cuminte în banca ta și nu da curs provocării. Anunță-i pe cei de la Orange de cele întâmplate, trebuie să-ți securizeze cartela.
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

E teapa., niciodata nu poti castiga ceva fara sa participi la un concurs.
s-a mai intamplat si la un fost coleg de-al meu.

| kathgilbert a răspuns:

Teapa. Au mai patit si niste amici de-ai mei asa ceva.

| annyannya a răspuns:

E o mare teapaa! Sa nu crezi nimic din ce spun cei care te suna sa te anunte k ai castigat nu stiu ce, cand de fapt nu ai participat la niciun concurs! Si sa nu trimiti sub nici o forma codul de reincarcare! Au mai fost si la tv astfel de cazuri. :d

| Shatzie a răspuns:

Normal ca e teapa! Gandeste si tu un pic: cum sa castigi ceva daca nu ai participat la niciun concurs cu premii?

| GW1521 a răspuns:

Nuuuu, este o mare teapa!

| avecduck a răspuns:

Teapa.nu cumpara nimic.zii ca ai luat si ca iai trimis.trebuie sai primeasca si gata.

| SroSro a răspuns:

Tzeapa rolling on the floor ai grija, si zi lui mama ta sa nu mai sune, ca posibil cand suna in loc sa fie tarif normal pe minut sa fie de 100 de ori mai mult, in loc sa platesti pe 3-4 minute vorbite 1 euro poate iti ia 10 euro sau chiar mai mult! sa nu crezi niciodata in tampenile astea.ai grija ~