| anonim_4396 a întrebat:

Deci, acum 5 minute m-a sunat cineva era un barbat si mi-a zis ca este de la o firma orange din Bucuresti si m-a intrebat ca pe cine este facut abonamentul de pe nr. meu si i-am zis ca nu este pe abonament si mi-a zis ca am castigat la o tombola o mie si ceva de euro si un telefon nokia. Si mi-a cerut nr. lui tati si i l-am dat si el mi-a zis ca a vorbit cu tati si ca tati i-a zis la barbatu ala sa caut eu in casa unde au ai mei banii pusi ca sa merg pana la un magazin in oras sa cumpar nu stiu ce bilete. Si i-am zis ca nu merg sa caut unde sunt banii ca nu ma implic in asta si sa vorbeasca cu tati si a zis ca a vorbit cu tati. Si acel barbat mi-a inchis si l-am sunat pe tati sa il intreb daca l-a sunat asa zisul domn si a zis ca nu l-a sunat. Ce credeti sa inseamna asta? O fi fost adevarat sau doar o farsa? Mi`e foarte frica toata tremur. Voi ati mai patit asa ceva?

Răspuns Câştigător
| LarisaAndreea a răspuns:

Stai linistitawinking
Este SIGUR o farsa! Unii n-au ce face straight face
Din moment ce el a zis ca a vorbit cu tatal tau, iar tu l-ai sunat pe tatal tau si el ti-a zis ca nu a vorbit cu acel barbat inseamna ca NU E ADEVARAT
Deci...nu ai de ce sa-ti faci probleme, acel barbat nu are ce sa-ti faca din moment ce nu stie unde locuiesti.
Dar, daca vrei sa te simti mai in singuranta incuie usa blocului/casei
Oricum, acel brabat HABAR N-ARE unde lociuesti, voia doar sa faca o farsa si cum a auzit o voce de copil... a crezut ca esti asa, mai fraiera si ca vei duce acei bani.
Totusi, te felicit ca nu te-ai dus cu banii la acel magazin, cine stie ce s-ar fi intamplat, dar tu stai linistita ACUMwinking

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Din pacate nu sunt farse, sunt jafuri la drumu mare.Deh,mai sunt si oameni din astia.Mai bine sa nu crezi asa ceva, iti poate aduce o paguba in buget.

| Doddel a răspuns:

Frate. stai calma. e o farsa. nu ai ce sa patesti. nu te suna nimeni din senin sa-ti dea o mie de euro. numai sari asa repede cand auzi ca ai castigat. si plus ca a fost prost. cica ai castigat o mie de euro si iti cere sa-i dai tot tu bani, take care happy

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Ai grija! nu mai raspunde la telefon, eu cred ca este o kursa,
vrea sa te pakaleaska si sa ii duci bani,
cine stie ce patesti daca te duci
mai ales ca tatal tau nu stie despre ce e vorba.
si nici sa nu deschizi usa daca suna cineva la sonerie
cred ca persoana respectiva stie unde stai, ti'a zis sa iesi din casa,
si te prinde afara si iti ia banii.
nu te lasa pakalita!
s'au intamplat multe kazuri din astea.
ai grija de tine!

| Candyfloss a răspuns:

Este o farsa nu te teme

| Kristi121_9260 a răspuns:

Trebuie să fie un duşmad deal tatălui tăi nu-l băga în seamă ...niciodată nu crede în necunoscuţi...