| Dominicc a întrebat:

Sall.

M-a sunat un tip mai acum 10 minute de la cosmote cu un nr de cosmote. De la bucuresti tipu (asa zicea)
Ce vroia? ca cica numarul meu a fost extras din nsuh cate numere(20 de numere pintre care si alte 19) si ca am castigat 2000 de euro. Apoi ca pot extrage banii de la o sucursala bcr. Mi-a dat un cod sau ceva bancar 50061728... etc. Mai trebuia sa imi dea un cod ca sa scot banii cica. Dar pentru asta imi trebuia codu de la o cartela cosmote de 10 euro. Sa ii dau lui codu asta pentru a-mi da el alt cod de a scoate banii. Ca nu stiu ce tranzactii sa faca el. Apoi ca sa ma duc la ce. a mai apropiata sucursala cu telefonul pentru ca el sa vorbeasca cu un operator de acolo si etc.
Am zis Ok! Dar eu nu am fost instiintat cu nimic, la nici un concurs. Ca as vrea mai intai sa ma interesez despre ce concurs este vorba. Apoi sa-a intrerupt legatura sau a inceput sa bipaie telefonul. Apoi m-a sunat iar si mi-a zis ca sa ascult pana la capat. Ca nu trebuie sa sun pentru ca... si iar sa intrerupt. Vad ca a mai sunat o data dar nu aM raspuns.
Pe fond se auzea niste muzica daca nu ma insel.
Ce ziceti? mi se pare o abureala dar totusi astia nu au ce face? Tipu avea putin accent.

9 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

E o MARE pacalealaa! oh go on
1. Daca era adevarat n-ar fi trebuit sa sune dupa un numar normal ( 07...)winking
2. Codul de la cartela de 10 euro ii trebuia lui ca sa isi incarce el cartela rolling on the floor
Concluzie : farse la telefon!

| ViseColorate_6532 a răspuns:

Acest tip nu are ce face si te-a sunat. in cazul in care ii trimiteai codul de pe cartela el si-ar fi incarcat cartela lui cu 10 euro, iar tu ai fi luat teapa. Eu zic ca este doar un copil care nu are credit si inventeaza tot felul de aberatii ca sa faca rost de credit. Te sfatuiesc sa nu ii mai raspunzi daca suna.
Sper ca te-am ajutat :*

| ioana_7606 a răspuns:

Sigur este o abureala, cine stie poate avea nevoie tipul de 10 euro pe teloh go on e o prostie, intr-un timp dadea si la tv tot ceva de genul cu, cartelele.deci e o prostie si o minciuna sper ca te-am ajutat!

| Bittersweet_8364 a răspuns:

E clar teapa. A patit si mama de cateva ori asta.Nu o mai lasau in pace dupa.Sa nu faci niciodata greseala de a-ti da datele personale unor astfel de personaje.

| doinas a răspuns:

Ai grija, nu da date personale nimanui. Eventual verifica la un numar oficial Cosmote.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa clara. se practica de mult timp. foarte prosti aia care pica in asemenea capcane. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este, garantat, o incercare de a te insela, adica de a te t(z)epui! daca nr de apel a fost vizibil pe tel. tau comunica-l celor de la Cosmote.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce zici?! Normal ca e farsa. Daca chiar erau de la Cosmote te sunau de pe 1234, nu 076xxxxxxx. Poti sa te duci la Sucursala si sa reclami telefonul primit. Am primit odata un mesaj...laughing : "Felicitari! Ai castigat un premiu in valoare de 10. 000 lei! Codul pentru ridicare a premiului este xxxxxxxxxx. Va asteptam sa ne sunati!" Tot pe un numar de 076xxxxxxx laughing

| Alee_6048 a răspuns:

E farsa, nu e normal sa te sune de la "cosmote" cu 076...oh go on