| syjey a întrebat:

In urma cu ceva timp mai exact 2 saptamanii, m-am certat cu grupul meu de prieteni si de atunci nu prea mai am viata sociala, in sensul ca nu prea mai ies seara la un suc, bere etc, ies din casa doar cand merg la scoala, dentist si sala in rest acasa. Ce sfaturi imi dati pentru. a-mi creea un nou grup de prieteni?

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Incearca sa cunosti noi persoane, in locuri noi, facand activitati noi, asta e, acum ce sa faci, nu merita sa renunti la propriul respect doar ca sa ai un grup de prieteni, si daca esti o persoana sociabila, o sa dureze putin pana te acomodezi / adaptezi cu noile persoane si totul va reveni la normal.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iesi in oras si sa cunosti persoane noi dar e cam naspa pentru ca la inceput conteaza prima impresie pe care o dai macar incearca.

| alex50 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa iti faci prieteni pe mess, facebook, hi5 pe care sa ii inviti dupa aceea sa va cunoasteti.

| Coconut a răspuns:

Stiu exact prin ce treci. Gandeste-te la niste prieteni mai vechi, pe care i-ai dat la o parte in momentul cand te-ai impreitenit cu ceilalti. Sau incearca sa iti faci niste prieteni intre cei la care nu te-ai gandit pana acum. Oamenii sunt plini de surprizehappy.

| UNHleaSHD a răspuns:

"Sinucide-te singur".