| Simona418 a întrebat:

Buna TPU, am 16 ani, practic adolescenta. Am un grup mare de prieteni si ne place sa traim viata la maxim. Acum 3 zile eram pe afara cu grupul meu de prieteni si ascultam ian, apoi am dat de un om pe strada care a zis sa incetam acest gen muzical. Iar noi am inceput sa aruncam cu pietre dupa el. Unul dintre prieteni mei din grupul meu de prieteni l-a nimerit pe acel om fix in cap cu o piatra. O masina de politie trecea prin zona si ne-a vazut. Eu am inceput sa fug iar unii dintre prietenii mei a ramas in urma. Dupa ceva timp ne-am intalnit in acelasi punct, in care ne prinsese politia cu 2 ore in urma. A fost o seara pe cinste, am simtit multa adrenalina. Am zis impreuna cu prietenii mei ca nu v-om mai trece prin asa ceva, iar apoi am ajuns acasa. Credeti ca voi primii amenda?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Vă place să trăiți viața la maxim"... Păcat că nu încercați să vă folosiți și creierul. Nu la maxim, dar măcar un pic acolo, cât să realizați ce gest tembel este să arunci cu pietre într-un om, să-l lovești în cap și apoi să numești asta "o seară pe cinste".

| VoidEternal a răspuns:

Asta înțelegeți voi prin "a trăi viața la maxim" și "o seară pe cinste"?

Giboni undercover cu instinct de turmă... Bine că nu aveați rahat la îndemână că probabil ați fi aruncat cu el. Aruncă un bou cu o piatra și celelalte cornute, in loc să-l oprească, se iau după el. Nu s-ar fi găsit unul dintre voi cu doi neuroni ce inca vorbesc intre ei, să vă spună că probabil nu e ok să reacționați ca hommo neanderthalensis.

Dacă vreți să ascultați muzică mergeți la unul dintre voi acasă, nu ascultați pe stradă ca toți aurolacii.

| haileewatson a răspuns:

Asa iti traiesti viata la maxim? Aruncand cu pietre in straini? Si dupa fugi cand iti dai seama ca faptele tale pot avea consecinte grave?
Sunteti penibili maxim laughing)

| Sjhxjcks a răspuns:

Dacă acel om face plangere