| Iriiiii a întrebat:

Incerc sa pun o poza pe desktop, dar nu mi-o arata asa cum vreau. Imi pune doar o parte din poza. Cum as putea face sa mi-o arate pe toata? Poate pentru ca e prea mare poza? am vazut la cineva ca avea poza la desktop pe mijloc iar in parti era negru. nu pot face si eu asa ca sa imi arate toata poza? am windows xp. mersi.

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Atunci fă aşa: Deschide poza, apoi o măreşti exact cât vrei cu lupa (sau o laşi aşa dacă e ok) apoi apeşi o dată pe Print Screen (butonul din dreapta lui F12, scrie pe el Prt Scr şi Sys Rq) apoi deschizi Paint, dai Edit şi Paste, apoi dai selectare totală şi mişti poza în aşa fel să nu se mai vadă marginile nici sus nici jos sau la st şi dr, apoi dai Save as, dai un nume şi o salvezi undeva. Apoi o cauţi şi o pui pe aia ca Desktop background... Baftă!

9 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Dai tastă dreapta undeva pe ecran, mergi la Proprietăţi, apoi mergi la al doilea tab, Spaţiu de lucru, (sau Desktop), acolo cauţi poza la Răsfoire (sau Browse), apoi sub butonul ăla ai Centrare, Împărţire şi Lărgire. Selectezi pe rând pe fiecare. În mod normal e Centrare (Centered). Apoi dai Aplicare (sau Apply) şi Ok.

| Iriiiii explică (pentru angel74dm):

Nu-i bine nici asa. Tot doar o parte din poza imi arata.

| DanuTzCarbon a răspuns:

Click dreapta pe Desktop --> Proprietes. In fereastra aia dai la Desktop. Pe undeva in dreapta scrie position. Selectezi Stretch (potrivire pe ecran) si gata.

| CatGirl a răspuns:

Trebuie sa le schimbi pozitia de la Position: sunt 3 moduri : Center, Tile si Stretch si tu alegi Center. Sarbatori fericite!

| Iriiiii explică (pentru CatGirl):

Am incercat si asa si nu merge.

| lebek01 a răspuns:

Pune rezolutia la pc de 1024-768, apoi incearca, daca nu merge incearca sa deschizi poza apoi o setezi sau incearca invers cand e poza mica seteaz-o, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La imaginea de pe desktop dai clik dreapta si apoi la proprietati dupa care la desktop apoi la position si dai acolo ai toate marimile.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dai clik dreapta nu pe o poza care o ai pe desktop sau fisier ci unde in colt unde nu ai nimic altfel nu stiu