| Mara_4803 a întrebat:

Inotul slabeste?
eu am invatat sa inot fara colac de la gradinitabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| anonima_4990 a răspuns:

Da...

-slabeste

- determina o incredibila rezistenta cardio-pulmonara;

- stimuleaza circulatia sangvina;

- contribuie la mentinerea unei tensiuni arteriale stabile;

- dezvolta majoritatea grupelor musculare (mai mult de doua treimi din intreaga suprafata musculara);

- dezvolta flexibilitatea;

- genereaza stari de bine, pozitive;

- ajuta la imbunatatirea starilor de anxietate si amelioreaza simptomele de depresie;

- relaxeaza tonusul excesiv acumulat in timpul zilei;

- stimuleaza cresterea si dezvoltarea fizica si psihica;

- imbunatateaste dezvoltarea psihomotorie.

fundita?big grin

5 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Da, slabeste.Cateva ture de bazin pot arde o multime de calorii.

| khrys a răspuns:

Eu innot de vreo 5 ani si sincer pe mine ma inaltat si slabit. E super senzatia cand te arunci!

| laurika890 a răspuns:

Inotul este unul dintre cele mai bune sporturi cand vine vorba de slabit sau pastrarea siluetei. Daca vrei asta, inotul nu trebuie sa insemne balaceala, stat in apa fara sa depui efort (sa stai la taclale, sa te joci cu mingea) Poti incepe facand ture de bazinhappy

| annyalexa a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, inotul ajuta la slabit.