| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare de baraj laughing Ce ati face dupa terminarea liceului? Facultate, sa te angajeji sau altceva... dati-mi si mie niste idei ca sunt cam nehotarat

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de performantele tale scolare.

| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca fac facultate dupa liceu, iar dupa facultate ma angajez.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu am facut facultate.
Daca nu faci facultate ai slabe sanse sa fii angajat pe un salariu decent, chiar minim.

| Neo12 a răspuns:

Facultate
Adică mai te ajută părinţii cu bani, mai una alta.
Dar în timpul ăsta poţi să faci şi o şcoală post liceală sau te angajezi undeva. Poţi face 2-1/3-1 laughing.
Acum alegerea e a ta.

| pisicutzza990 a răspuns:

Eu dupa ce o sa termin liceul o sa fac o facultate, ca apoi sa ma pot angaja undeva si sa pot fi cineva in viata, nu sa fiu nevoita mai apoi sa plec din tara din cauza banilor. Facultate ar trebui sa faca toti, dar...

| Jolenne a răspuns:

După terminarea liceulu voi aplica pentru o facultate care să mă ajute pe viitor (desigur, o meserie care să fie şi căutată). Iar după terminarea facultăţii voi face un master şi apoi îmi voi găsi un job în domeniul pentru care am studiat.
Fără studii nu poţi face mare lucru... O fi meseria "brăţară de aur", dar angajatorul se mai uită şi la trecutul tău - ce ai studiat, câte limbi cunoşti, ce aptitudini ai dovedit până la vârsta angajării.

| RaduDavid a răspuns:

Frate...meseria e bratara de aur.Intotdeauma va fi cautata;-)

| DKFEVER a răspuns:

M as duce in Anglia, fara bac, cu bac as da la facultate happy, funda?(conteaza mult sa stii sa inveti!

| Winners10 a răspuns (pentru DKFEVER):

Cam aici sunt si eu cu gandurile... sa merg in Anglia laughing

Întrebări recente