| мιcυтѕαααα a întrebat:

Invatatoarea mea m-a tinut in ultima banca trei ani la rand, mereu si mereu. Chiar si acum ma tine in ultima banca. Sunt inalta, intr-adevar dar colega mea este cu un cap mai inalta ca mine si e tinuta in a treia banca. Eu stau in a cincea, adica ultima. Nu-i corect! Ce masuri pot sa iau?

Răspuns Câştigător
| Sburatorul a răspuns:

Prin chinul asta am trecut si eu in scoala generala laughing Bine ca s-a terminat. La liceu e mai bine, mai liber laughing
Cand m-am ''saturat'' sa stau in ultima banca, m-am dus la doamna diriginta dupa ore, am vorbit cu ea fata in fata, si m-a mutat in urmatoarea zi. big grin

9 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Pur şi simplu: spune-i că nu îţi place că stai în ultima bancă şi să te mute de-acolo.
Şi, ca să fim sigure că va merge, ştii vorba "Unde-s mulţi, puterea creşte". Deci, spune-le şi părinţilor, şi ei o să vorbească cu învăţătoarea şi o să te mute.
Baftă!

| iFollowRivers a răspuns:

Spune-i ca nu vezi la tabla, si ca te dor ochii. Apoi spune-le asta parintilor, si problema se va rezolva.crede-ma! functioneazalaughing

| Scarlett011243 a răspuns:

Pai... poti sa ii spuni doamnei tale invatoare si s-a rezolvat big grin

| PurpleDark2 a răspuns:

Mai! Bucura-te ca stai in ultima banca! La mine in clasa este bataie pentru ultimele banci!
La ce iti foloseste sa stai in prima banca? Sa fie profesorii cu ochii pe tine? Sa nu poti sa faci/zici nimic?
In ultima banca poti sa faci mai tooot ce vrei b-):sa voooorbesti,copiezi,mananci(nu stii cand te poate apuca foamealaughing ), te joci etccccc

Deci iti spun:Bucura-te ca stai acolo!
Oricum daca vreai neaparat sa stai mai in fata, fa cum au mai zis si altii:spune-le parintilor sa vb cu invatatoarea sa te lase sa stai in primele banciwinking

| мιcυтѕαααα explică:

Cu ochii am incercat. Mi-a zis sa imi iau ochelari. Alte idei aveti?

| culy a răspuns:

Pai spune-i invatatoarei ca vrei sa fi mai infata sau ca nu vezi de acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer as vrea sa stau doar in ultima banca, deoarece pot face ce vreau fara sa ma obeserve profesoara. Daca chiar vrei in ultima banca spune-i profei ca ai probleme cu ochii si tac-pac, te-ai mutat inainte.

| Theodora1234 a răspuns:

Sa vorbesti cu profesoara. laughing

| malinutzz a răspuns:

Pai daca e cu un cap mai inalta ca tine inseamna ca nu vezi de ea nu-i asa? spune-i invatatoarei tale. mult succes sper ca te-am ajutat. P.S si eu stau in a cincea banca adica ultima si nu e asa rau. ii poti vedea pe toti colegii tai ce fac... sunt multe posibilitati si sa stii ca se vede mai bine la tabla de la distanta si in plus s-ar putea sa iti strici ochii daca stai asa aproape de tabla. Pa, pa!