| ciprian_7143 a întrebat:

La barul meselor cu trei picioare stateau trei oameni pe trei scaune cu trei picoare si jucau poker.La un moment dat se stinge neonul si se aude un tropot, un "au" si iar un tropot si se aprinde neonul iar unul din cei trei erau mort.Vine politia si ii ia la intrebari pe amandoi.Pe primul il intreaba ce facea in timpul cat, neonul a fost intrerupt iar omul raspunse ca:"nimic pur si simplu imi tineam cartile sa nu mi le inverseze cei doi.Aceiasi intrebare a fost adresata si celui de-al doilea om iar acesta a raspunstongueai eu m-am urcat pe masa, ca sa intorc tubul de neon, pentru ca, am crezut ca se v-a remedia defectiunea. M-am fript la maini si am coborat de pe masa la locul meu. Dupa ce au stat putin de vorba, politisti l-au arestat pe cel care se suise pe masa si s-a dovedit ca acela a fost criminalul.Intrebarea mea estebig grinupa ce si-au dat seama, politisti, ca el a fost cel care l-a ucis pe cel de-al treilea jucator?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteau sa-si dea seama doar daca avea urme pe maini de la neon. De asemenea puteau verifica daca exista amprentele lui pe tubul de neon. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Biuka a răspuns:

Pai. masa era cu trei picioare,. iar atunci cand s-a urcat pe masa probabil ca masa s-a rasturnat cu el iar el a cazut pe victima laughing
Nu stiu`. chiar nu stiu big grin

| ciprian_7143 explică:

Pai cam asa e vorba:neonul nu frige!

| Emanuellaa a răspuns:

L-o fi curentat...