| TruLaLa a întrebat:

La ce pot sa folosesc scoicile, am o multime si nu stiu ce sa fac cu ele! funditaaaaaaaa )

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Si eu am adunat vara asta multe ( cateva pungihee hee ) si deja le-am terminat. Am facut bratari ( cu alea mici ), am facut lanturi ( cu alea medii ) si luam o cutie mai mica de la telefoane sau papuci, ii lipeam o hartie colorata\ creponata\ cu modele sau texturi diferite si apoi o decoram cu scoici ( le lipeam ) si aasa am facut cateva cutii dintre care unele le-am pastrat pentru farduri, rujuri, creioane, clame, bijuterii sau le-am facut cadou. Sincer poti gasi pe internet ( youtube) tutoriale pentru EXPLODING BOX sau HAND MADE BOX. Bafta. Funda?

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Joaca alba - neagra

| stefana21 a răspuns:

Poti face bijuterii din ele, sau iti poti decora hainele, sau diverse obiecte pentru a le infrumuseta. Sau le poti pune deasupra pamantului din ghivecele cu flori. Le da un aspect exotic.

| Paty7 a răspuns:

Hey. Pai poti face bijuterii din ele sau sa iti decorezi camera. Spre exemplu sa iei un borcan mai vechi, il speli bine, pui cateva scoici in ele si il lasi rasturnat cu cateva scoici care ies din el. Sau vopseste cateva scoici, ia un pahar frumos, pune nisip in el iar apoi scoicile dar nu toate, doar 3, 4. Cam atat. Mai cauta pe google poate mai sunt informatii. Bafta! happy

| ThinkPink_8731 a răspuns:

Poti sa decorezi o rama de fotografii, sa pictezi pe o panza un peisaj cu marea si pe "nisip" scoici sa para mai real, daca ai o masuta veche poti sa o decorezi cu scoici,poti sa iti dace bijuterii handmade, sa iti faci un sirag si sa pui ghirlanda ca obiect decorativ in camera, poti sa decorezi lampa sau candelabrul, poti face un suport de lumanari sau poti sa decorezi un ghiveci. Poti sa iti redecorezi cutia cu bijuterii, sa iti decorezi o cutie cu amintiri sau fotografii. Poti sa iti decorezi o sticla de vin sau un ceas vechi.
Sper ca te-am ajutat :*! Spor la decorat.

| Adus a răspuns:

Simplu:ia niste carton (nu de cutii de transport, subtire) lipici, foarfeca si confectioneaza ceva, ca de exemplu o cutiuta in care sa pui cateva bijuterii si dupa orneaz-o cu scoicile. Fa mai multe (si de alte forme) sau gandeste-te si tu la altceva.