| Poinsettia a întrebat:

La cinema, care e diferenta dintre filmul normal si cel digital?
Merci.

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Prima diferenta ar fi cea evidenta unul pe rola altul pe suport fizic hdd de obicei. cea de-a doua pentru filmele pe suport digital nu exista degradare in timp. o rola de film in catva ani o sa se deterioreze aparand acele dungi si puncte... pe film. diferentele mari se vad in general in marimea aparatului. calitatea in timp a filmului. si ca sa il contrazic pe unu din utilizatori nu difera pretul. decat daca vrei imax. care e cu totul altceva

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt diferente in privinta suportului pe care este filmul(rola de film magnetic sau suport digital), a aparatului de proiectie si a calitatii filmului. Numai bine!

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Diferenta e ca tu n-ai bani sa vezi un film digital;(