| ProxyDiamond a întrebat:

La jocu NFS Underground 2 trebuie sa fac o cursa care daca merg prea repede imi zice "Blown engine" iar daca vreau sa nu-mi dea "Blown engine" trebuie sa merg cu 45 km pe ora si ma intrec toti.Cum fac sa castig cursa?
funda

Răspuns Câştigător
| ionutz9912 a răspuns:

In partea dreapta a ecranului este acolo ceasul si cand ajunge sageata la linia aia de sus rosie trebuie sa apesi pe shift si daca apesi prea repede o sa mergi incet dar nu stiu sigur despre ce cursa e vorba sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Acelea sunt curse de DRAG, adica un sprint rapid pe cateva sute de metri! jocul e facut ca la acele curse sa schimbi tu vitezele! ca sa castigi trebuie sa le schimbi cat mai corect, la turatia optima (dar te vei prinde dupa cateva incercari, se aprind niste leduri). Tasta defaul cred ca e "A" dar te poti uita in optiuni la shift up. Deci trebuie sa pleci de pe loc undeva in 6-7-8.000 de ture, depinde de la masina la masina unde e turatia optima, apoi cand ajunge din nou in treapta 1 la acele turatii, dai treapta 2 si tot asa! sper ca ai inteles! bafta!

| FoarteLetargic a răspuns:

Trebuie sa schimbi vitezele manual ca sa castigi.
Funda?happy

| xXyOnutZhXx a răspuns:

Apesi pe ctrl stanga, sau daca nu merge apasa pe shift si eu m-am chinuit sa le fac da am incercat toate tastele si pe ctrl a mers da eu a need for speed am facut asta incearca totusi sa vezi daca merge. sper ca te.am ajutat

| d3s7r0y a răspuns:

Apesi pe "A" si schimbi viteza...sau dai optiuni si vezi de unde schimbi vitezele...(control options parca tongue) happy

| sarda a răspuns:

Este simplu trebuie numai sa apesi "shift" atunci cand vezi sageata verde pe ecran. Sper ca te-am ajutatwinking