| SCOOBY DOO a întrebat:

La monopoly ce sa face cand pun mai multe case mici intr-o casuta

4 răspunsuri:
| cristina117 a răspuns:

Hotel. Funda?love struck

| pedobear a răspuns:

Hotel

| Piikaa a răspuns:

Pai daca ai 4 casute pe o casuta dinaia poti sa-ti cumperi un hotel dar doar daca iti iei 4 si obligatoriu trebuie dupa sa cumperi hotelul si sa returnezi cele 4 casutze, sper ca ai intzeleswinking:*

| DanYyy_8015 a răspuns:

Cand ai toate casele de pe o culoare poti construi case...dar daca ai construit 3 case pe una din ele...si pe celelante trebuie sa ai tot 3, cand ai cate 4 case pe fiecare "teren" mai cumperi inca o casa si faci hotele. Sper ca te-am ajutat. Funda?big grin