| florin1979 a întrebat:

La multi ani tuturor ce poarta numele sfantului Andrei! Multa sanatate, bucurii si realizari in viata!

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Florine, de Mihail și Gavril nu ai făcut nici o urare, sau nu am văzut-o eu!
Mă asociez și eu acestei urări, pentru respectivii!

| florin1979 explică (pentru MMihai):

Promit sa fac la anul! Ideea este ca si eu sunt si Mihai, pe langa Florin! laughing Dar am uitattongue

| MMihai a răspuns:

Eu mai ziceam în glumă, că Mihai este un prenume mai frumos decât orișice alt prenume, că pe mine mă cheamă Mihai,--dar știu că nu există prenume frumoase sau urâte --dar așa mai glumeam eu uneori. În general o spuneam vre-unei fete numită Mihaela.

Ție îți place mai mult prenumele Florin decât prenumele Mihai, (că îți spui Florin și nu Mihai, sau Florin este primul prenume și Mihai al doilea.) și ai și uitat când este Sfântul Mihail, care este ziua ta, de nume.

De Florii este sărbătorit orișice prenume care vine de la o plantă + prenumele Florin & Florica & cele asemănătoare.

Intervenția mea a fost o simplă glumă.

Nici nu trebuie, să o iei în serios.

| florin1979 explică (pentru MMihai):

Stai linistit, nu m-am suparathappy

| OrdinaryGirld a răspuns:

Multumesc frumos...la multi ani si tie, cand va fi ziua thahappy

| andreilove a răspuns:

Mersi mult Florine. Mersi la fel!love struck

| DorothyAnn a răspuns:

Frumoasa urare, daca m-ar fi chemat Andreea, chir as fi apreciat! Dar oricum, apreciez ca esti un bun cetatean si utilzator TPU!

| manke a răspuns:

Vezi aici semnificatie nume Andrei si caracteristici prenume Andrei: http://www.prenumelepotrivit.ro/andrei-2/

| GirlPrincess a răspuns:

Multumesc mult...LMA si tie cand va fi ziua thaa big grin:big grin