| SCOOBY DOO a întrebat:

La profil real ce se invata la informatica

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Informatica la liceu este un fel de..."matematica" pe calculator
(matematica cu " de rigoare adica o sa ai un program pe care faci un fel de probleme ...este destul de greu si trebuie sa lucrezi intens)winking

| Biia14 a răspuns:

Mate-info happy.

| lucigabi a răspuns:

C++ am terminat si eu mate info si asta se face!

| R3dix a răspuns:

Si eu sunt la mate-info.In general inveti sa lucrezi pe calculator In clasa a9a,a10 a nu faci nici un program doar lucredi in word asta este la TIC iar la informarica faci numai algoritmi (nu e ceva disractiv)Algorimii sunt date pe care e scrii in calculator ca sa rezolve anumite operatii de exemplu adunari, saderi, inmultiri inpartiri, faci ecuatii etc.