| BublikAlbastru a întrebat:

La scoala cu colegii am hotarit sa sarbatorim 1 martie cum se cuvine.Va rog dati-mi idei. Poate texte, poiezii.Ca nu gasesc pe google. Poate nu sunt, sau nu gasesc! Ajutor))

3 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Impartiti martisoare...

| ralu01raluca a răspuns:

Pai puteti face un bal sau puteti face o surpriza profesorilor prin decorarea clasei cu baloane, cadouri, impartiti martisoare faceti un concurs de cel mai frumos martisor lucrat manual ...si exista foarte multe lucruri interesante, distractive si frumoase trebuie sa ai doar imaginatie... sper sa gasesti ceva frumos. distractie placcuta!

| 0Inna0 a răspuns:

Pt tine am special o poezie composa de mine pentru mame cred ca va fi de folos:
In viata asta e unicul cuvint tu, Mama;
Ce-mi schimba viata
Ce-mi schimba inima.
In viata asta e unicu sentiment Mamica;
Cand tu ma lasi fara frica
Si cand ma lasi singurica.
In viata asta, sunt mii motive;
Ce ne lasa-ne desparte
Chiar pentru cateva clipe.
In viata asta, e o iubire mare;
Cind mama isi iubeste fiica
Si fiica pe mama tare.