| ImmortalQueen a întrebat:

La vara ma duc in Germania si as vrea cat mai multe informatii despre ea[germania]. De exemplu si informatii despre munchen, berlin, bremen, hamburg, bavaria...multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna, bya!

Si eu ma duc la vara in Germania, abia astept! love struck
Pai. nemtii sunt foarte reci, limba este foarte grea dar incet, incet voi reusi sa invat si astea big grin. Am inteles ca ei tin economie foarte mare, mi s-a parut foarte ciudat cand am auzit ca ei inloc sa-si calce prosoapele cu fierul de calcat, sa nu consume curent, le impaturesc frumos si se pun cu fundul pe ele laughing. [vorbesc foarte serios]

despre celelalte orase te sfatuiesc sa intrii pe google si sa cauti niste informatii pe acolo.

Bafta, pa`pa :*!

| CC7 a răspuns:

Fiecare oras are un site propriu. De exemplu la Berlin ai http://www.berlin.de/international/index.en.php. Si acolo gasesti mult mai multe.