| StrongHeart a întrebat:

Intrebarea asta este pentru romanii din Germania sau care au locuit acolo o perioada mai lunga sau au informatii in sensul asta.
In ce land e nivelul de trai mai ridicat? Aici vorbesc si de raportul castiguri/cheltuieli, dar si alti factori, cum sunt oamenii? Unde se vorbeste mai mult engleza?(banuiesc ca in orasele mari precum München, Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart se vorbeste mai mult, in orase mai mult decat in zonele rurale), oportunitati, activitati si chiar clima.
Am locuit cateva luni in Bavaria, Munchen, dar sunt curios cum este si in alte parti.

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

In RLP e ok dar si NRW cred.