| LohneheriusAy a întrebat:

Salut TPU! In perioada 10- 14 aprilie voi fi plecat la Berlin in scop turistic, si uitandu-ma putin pe harta Germaniei, am vazut ca pot ajunge intr-una din aceste zile la Hamburg, care este la 2 ore de Berlin. Intrebarea este daca am ce vedea la Hamburg ( pe net am gasit doar chestii legate de portul Hamburg si nu prea multe chestii interesante de vizitat. Multumesc anticipat! Dau fuuundă!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un oras port, nu vei vedea nimic deosebit fata de Berlin.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti defini chestii interesante pentru tine? Din punctul meu de vedere sigur gasesti vreo galerie de arta pe acolo, standuri cu obiecte facute de localnici(nu suvenirurile kitsch made in China) cladiri monumente istorice, sau localuri faine.