| MissDi a întrebat:

Limba romana
limba romana pentru noi inseamna foarte mult ca fiind limba noastra. pe care o vorbim inca de la o varsta mica insa o vom vorbii toata viata ...insa in unele cazuri oameni isi pot abandona tara si pleca intr-o tara staiina in care romana nu seamana cu acea limba iar limba noastra sa fie uitata de cel ce a abandonat tara.noi trebuie sa ne iubim tara ca pe parinti nostri.In romania se vorbesc si alte limbi... iata cateva exemple:ungureasca, turceasca, etc.
Din tara noastra pleaca multi oameni insa pot veni si din alte tari omani la noi pentru anumite lucrurii. pot vizita anumite locuri, pentru asi face o afacere, pentru a vizita pe candva, pentru asi intemea o familie, sau alte lucruri...sa nu uitati (AICI ERA O POZA CU ROMANIA)
ce parare aveti? primul raspuns funda

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

,,noi trebuie sa ne iubim tara ca pe parinti nostri,,
poate ca nu am spirit patriotic dar daca as avea ocazia as pleca din tara spre alte regiuni unde stiu ca sunt apreciat! :.in primul rand ma gandesc la mine si la familia mea si abia apoi la tara! e parearea mea!
...si referatul :.pe langa cateva greseli gramaticale, mergewinking

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e chiar daca am 7 ani de cand sunt plecat din tara am cam uitat cateva cuvinte dar ma descurc oricum. Am de gand sa ma intorc peste un an si ceva.

| Gizăz a răspuns:

Sunt de părere că tu habar nu ai limba de care vorbești și sincer nu văd logica sau sensul întrebării. Probabil din cauza exprimării de clasa a III-a. Eu zic sa mai dai pe la școală înainte să abordezi subiecte care te depășesc.