| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ma adresez iubitorilor de poezie. Vreau sa fac o poezie cu titlul "Carnvalul venetian"dar nu prea stiu ce sa scriu.Deci,va rog scrieti fiecare cate 2-3 versuri originale, eu le voi aranja si poezia finala o voi publica pe TPU. Primul membru care scrie cele mai frumoase 5-6 versuri primeste funda si ceilalti care scriu idei, expresii sau vreo 2-3 versuri primesc voturi pozitive.Bafta!

2 răspunsuri:
| Aiza a răspuns:

Au o privire în jurul oraşului de Lumina,
Look closely and watch an incredible sight! Priviţi cu atenţie şi de ceas o privelişte incredibilă!
Of a Crow trying to catch the rat king, De o cioară încercând să prindă rege şobolan,
Hopelessly attacking with beak and wing! Iremediabil ataca cu cioc şi aripă!

Hear the town's song; cough's growing crescendo, Ascultaţi piesa oraşului; crescendo creştere tuse lui,
Wincing fools sing screams in fortissimo, proşti Wincing cânta tipete în Fortissimo,
Broken dancers still twisting on the ground. dansatori Broken încă răsucire pe teren.
They'll all join in when the disease goes round! Ei vor alătura în toate, atunci când boala merge rotund!

When everyone's laughing, see that jester. Când toată lumea a râs, a se vedea că bufon.
He came with his mask, for us to pester! El a venit cu masca lui, pentru a ne bate la cap!
He's disguised as a bird that useless fool. El este deghizat ca o pasare care prost inutil.
That is part of our Carnival. Care face parte din Carnavalul noastre.
We won't be hurt by his arrival. Noi nu va fi rănit de sosirea sa.
Doctors, too, shall fall under plague's rule! Medici, de asemenea, vor intra sub incidenţa rana lui regula!

| Aiza a răspuns:

E de pe net skz
blushing