| Callmebaby a întrebat:

Ma confrunt cu o problemă, care nu e tocmai o problemă. Am împrumut o carte de la biblioteca scolii, care avea printre pagini un semn de carte cu 'Amintiri din viitor' de Andreea Russo. Imi doresc si eu enorm de mult un semn de carte ca el, dar nu pot sa cumpar carte, si nu am certitudinea ca voi primi un semn de carte la ea. Inima vrea sa-l păstrez, dar constiinta imi striga tare sa-l pun intre paginile carti si sa-l duc o data cu ea. Ce sa fac? Ma mai gândeam sa-l pastrez cat timp figurez ca elev, si sa-l duc o data cu ultima carte pe care o voi împrumuta. Oricum cartea nu este aceeasi cu semnul de carte (alt titlu, alta editura).

2 răspunsuri:
| Mt34 a răspuns:

Păstrează-l că altul nu mai găsești

| Aligator0108 a răspuns:

Bună.

Cartea pe care ai împrumutat-o avea în ea un semn de carte diferit, probabil pus de un alt elev. Ia semnul de carte, nu e vina ta că un căscat a împrumutat cartea cu tot cu semnul lui de carte.