| 00mcr4life00 a întrebat:

Ma simt trist...sad asa fara motiv... de ce? are vreo leagatura cu hormoni?

Răspuns Câştigător
| InoKo a răspuns:

Citeodata asta poate fi in legatura cu hormonii, adesea insa poate fi o forma de depresie usoara, legata strins cu vremea de afara.Cind vremea e posomorita, multi cad in depresie, este ceva biologic, deci normal sa fie asa.Asta are legatura cu psihica. Unii insa, cind se apropie noaptea, ei se simt tristi, inca nu se stie de ce, dar se presupune ca ar avea de a face cu psihica omeneasca.Nui o problema asta trece repede, acum apare, si pe urma dispare.Ar putea insa sa mai fie in legatura si cu instinctul.De exemplu, unele persoane presimt unele pericole, evenimente, intimplari tragice care pot urma si ca urmare a acestui simt, organismul slabeste iar moralul decade.Insa aceasta nu e ceva rau.Cu totii avem asa ceva.Ai putea sa faci o activitate care sa te invioreze, sa-ti dea energie, ceea ce stii ca te binedispune.Succes.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte posibil. Ce varsta ai?

NOname
| NOname a răspuns:

Da, probabil, e din cauza hormonilor, daca spui, ca n-ai motive sa fii deprimat/trist.
Incearca sa-ti gasesti o ocupatie, care sa-ti placa! Asa vei tine departe gandurile negre. Succes! Numai bine!

| yoo23 a răspuns:

Dai funda lui darkness, tot ce a zis e adevarat. tongue

| 00mcr4life00 explică:

NOname Am 17 ani