| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot suna un prost cu numar ascuns da` eu stiu cine e si vreau sa il blochez sau sa ma sterg din tel lui se poate?
Ma suna si el si masa tot cu nr ascuns au problemecu capu`

Răspuns Câştigător
| piktor a răspuns:

Daca te suna si el si ma-sa sigur au probleme cu mansarda
sa te stergi din telefonul lui nu potilaughingdoar daca ai acces la el(il ia si stergi nr din telefn)
eventual poti cauta prin setarile telefonului o optiune care blocheaza apelurile cu numar ascuns

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Pai daca stii cine este, intreaba-l daca are o problema de te tot streseaza sau cati ani are? Ai putea sa barezi numerele care nu iti sunt in agenda, dar avantajul negativ este acela ca nu te va putea contacta nimeni pe care nu-l ai in agenda, exemplu daca astepti un apel de la o firma la care ai lasat curriculum vitae pentru angajare, sau orice altcineva, eu zic ca nu se merita sa barezi apelurile din cauza unui ametit.
Sau ai putea sa-l reclami la polotie si dupa o amenda nu-i va mai trebui numere ascunse.

| Zenithf a răspuns:

Ai putea sa anunti la compania la care ai abonamentul si sa ceri sa-ti schimbe numarul sau nu stiu, poate sa ia ei ceva masuri impotriva celui care te suna. thinking

| DaftPunk a răspuns:

Eu am Sony Ericsson w595

| Libelle a răspuns:

Nu, decat daca pui mana pe telefonul lui. S-au exista setarea aia la anumite telefoane sa respinga apelurile cu ascuns.Sau daca te ameninta sau ceva de genul te duci la politie.Sau daca esti pe abonament te duci la ei, dacae esti pe cartela schimbi numarul.

| GeorgeRadu a răspuns:

Filtrare numere happy, si eventual poti merge la operatorul retelei tale mobile sa-i spui sa iti seteze telefonul sa respinga apelurile cu numar ascuns. happy

| UniqueThug a răspuns:

Telefonul meu Samsung are optiunea de a bloca apelurile cu numar ascuns, sau orice numar doresc eu. :-) Tu ce telefon ai?!