| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Ma urmaresc foarte multi tigani, sunt rai.Este bine sa le spun parintilor? Ce o sa imi faca. Politia ma poate scapa de ei?

18 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Ce le-ai facut, pustiu?
Dar da, spune-le parintilor din moment ce iti e frica de ei.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Tiganilor NU trebuie sa le faci nimic, doar sa ai treaba la ei in cartier
sunt cat se poate de bully cand te simt ca nu le poti face fata

da, spune-le parintilor!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Am crescut in cartier de tigani, stai linistit ca daca te dai mai tare la ei nu se asteapta la asta si se potolesc.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Depinde de cartier
si de varsta
copii nu s-ar da la un adult, dar la alti copii...

| Violleta2022 a răspuns:

Desigur, chiar este indicats a le spui parintilor, sa nu cumva sa te bata si sa te arunce pe undeva, macar srtu parintii ca de se intampla ceva, stiu unde sa te caute imediat.
Dar Politia trebuie sa intervina oricum'Te-am mai sfatuit si in trecuta a-i spui dirigintelui de amenintarile fetei aleia cu tiganii, mai ales ca asta se intampla la scoala.
Nu te juca cu asemenea amenintari, ca risti sa te bata rau sau sa te omoare.
Spune tuturor: parintilor si dirigintei!

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Cum as putea sa le spun? Ca nu este chiar potrivit mama ma bat tiganii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Vrei sa le spun eu?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

I-am spus mamei mele asa,, A spus unu ca pune tiganii pe mine ca sufera o fata ca nu mi-a placut de ea". A zis ca daca am probleme ss ii spun lui tata. Daca vin aia pe strada sa ma bata fug repede sa ii spun sau la politie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

De ce minti?
Ti-am spus sa spui adevarul!
Spune-i mamei ca o fata te-a amintat ca aduce tiganii sa te bata. Spune-i si ce fata este!
Spune la scoala la diriginta ta, si spune-i numele fetei aleia care te-a amenintat.
Cat priveste fugitul, fugi acasa baiete, nu la Politie, ca nu-i treaba ta m, asta este atoria parintilor tai.
In orice caz, te sfatuiesc sa raportezi chiar azi dirigintei, ca fata aia care stii tu, te-a amenintat ca aduce tiganii sa te bata. Da-i numele fetei sa se investigheze si sa se investigheze!
Sincer, ma surpinde ca maica-ta nu a luat nici o atitudine... nici sa mearga la scoala, unde esti amenintat, nici sa vorbeasca serios u taica-tu.
Esti sigur ca i-ai spus?
Sau o contactez eu pe madam Madalina?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Nu e nevoie, i-am spus.Se rezolva. Fata aia doar se da mare ca are neamuri nu stiu ce.Se rezolva incet, chiar nu vreau sa intervina cineva

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Tu inca nu ai mancat bataie de la nimeni si nu ai habar cum este, ca altfel sareai pana acum pe diriginta.
Dar ma rog, pana nu o incasezi...mai viseaza tu!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Da tu o cunosti pe acea fata sti ce fel de specimen e.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă te urmăresc? De ce?
Cât de mulți? Ce vor de la tine?
Ce interese au?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru sadrian46):

Sa ma bata, ca cica sufera nu stiu ce fata din cauza mea.(ei ii placea de mine dar mie nu). Sa ies batut.Sa ma bata

| sadrian46 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Suferința unei fete din cauza ta, este un motiv bun.
Altă dată să nu mai faci fetele să sufere.
Dar lăsând gluma la o parte, trebuie să faci ceva.
Amenințarea cu bătaia nu este un motiv suficient ca poliția să ia măsuri.
Ce măsuri poate să ia, dacă nu s-a întâmplat nimic?
Pe cine să tragă la răsăpundere dacă ei sunt o gașcă?
Dar ce ar fi dacă ai sta de vorbă cu ei?
Să te întâlnești cu unul și să îi explici că nu ești tu de vină de suferința fetei, că dragoste cu sila nu se poate.
Asta ar putea fi o soluție.

| SilentRain a răspuns:

Ciorilor le e frica de politie și pușcării
Spunele părinților te vor proteja chiar dacă te cearta

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Spunale parintilor si anunta politia nu stiu ce ai facut de sunt porniti pe tine dar ei au o vorba "cu noi nu te joci si sa stii fratioare ca frate cu tiganu nu te faci, intelegi ce spun carnatule" no uite asa mi-au spus si ei cand am depasit limita cu ei deci in concluzie ai cam incurcato din moment ce te urmaresc. Si cand mergi pe strada mai uitate si in spate de fapt e bine daca te uiti in toate directiile.

| Gabriel_Ianis_2000 explică:

Da dar apoi dupa ce le da amenda sau ce le da imi e frica ca ma vor astepta in spatele blocului sau ceva