| anonim_4396 a întrebat:

Am un neg mic pe degetul mic de la mana. Cum pot scapa de el fara sa le spun parintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Gasesti la farmacie ceva impotriva negilor, sau poti sa il cauterizezi

| Holocaust a răspuns:

De ce sa nu le spui?! Nu e deloc grav.
Mai bine le spui, ca sa-ti dea bani sa-ti cumperi de la farmacie Cryopharma(e o substanta cu care iti dai, iar neg'ul va "ingheta").
Sau remediu natural "Rostopasca".E o planta.Are in tulpina,ceva galben, sa explic pe intelesul tuturor, cu care iti poti da pe "individul sacaitor".
Bafta!

| Andramarina35 a răspuns:

Du-te la spital sa t'il taie sau eventual da cu tigara pe el aprinsa FUNDA?

| Andramarina35 a răspuns:

Ardel, pentru'ca se usuca si atunci cade jos T'eu sp din propia experientza FUNDA?

| someone011 a răspuns:

Gasesti in farmacii plasturi anti-neg.am avut si eu, iar dupa aprox 2 saptamani cade singur

| alexhiny2006 a răspuns:

Salut, nu o asculta pe Andramarina35 e un pic retardata, cum *** sa arzi negu? faci naibi cancer si te-ai rezolvat.
intrebarea mea, dc nu vrei sa le spui parintilor?

Recomandarea mea ar fi sa mergi la medicul de familie si sa iei o trimitere pentru dermatolog, medicul de familie nu iti va putea da un sfat foarte bun despre problema ta asa ca mai bine ii ceri trimitere pentru dermatolog si acolo poti sa mergi si fara parinti sa iti dea sfaturi despre problema ta.

Eu sunt in domeniu medical nu ii asculta pe toti copii care se mutileaza

| wqreqwfsaddwqa a răspuns (pentru alexhiny2006):

Daca pun rostopasta pe el cade?

| alexhiny2006 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere pentru dermatolog.
nu ascultat toti retardatii, daca il arzi faci cancer ai pus-o