| luana2001 a întrebat:

Mai de mult prietena mea i-a spus baiatului de care imi place ca il plac. Inainte de ai spune asta eram cele mai bune prietene din lume dar cand ma suparam pe ea ma gadila si nu ma lasa in pace pana nu ii spuneam "Esti prietena mea". Ea imi era prietena sau doar o tradatoare? Daca este o tradatoare nu trebuie sa mai fiu prietena cu ea si sa mai vorbesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

De ce o consideri tradatoare, doar pentru faptul ca a avut curajul sa ii spuna acelui baiat ceea ce tu nu ai putut.
Nu cred ca trebuie sa rupi o prietenie doar pentru un singur episod. Cel mai bine stai de vorba cu ea si incearca sa afli care au fost intentiile ei atunci cand a vorbit cu acel baiat. Cu siguranta ea a facut un bine pentru tine, fara sa iti dai seama.
Mult noroc in continuare.

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu o consider o trădătoare, poate doar vroia să te ajute. E adevărat că nu trebuia să-i spună băiatului respectiv că îţi place de el pentru că în primul era problema ta şi alegerea ta dacă vrei să-i spui sau nu. Îţi sugerez să vorbeşti cu ea dar să vă impuneţi nişte reguli, ceea ce vorbiţi între voi rămâne doar între voi două şi atât. Baftă!

| anad a răspuns:

Nu cred ca a facut-o cu intentie rea si, daca ti-a fost de folos indiscretia ei, de ce sa te superi? Se mai intampla "sa ne ia gura pe dinainte", dar, daca nu e o gafa mare, trebuie sa ierti. Prietenii mai si gresesc vrand sa ne ajute.

| cornel a răspuns:

Eu cred ca intr-un fel a vrut sa te ajutehappy

| Zero a răspuns:

hee hee
sorry nu-i adevarat ce spui nu-i o tradatoarebatting eyelashes doar a vrut sa te ajutehappy crede-ma cateodata daca u nu reusesty sa rezolvi o pb un prieten poate mai apropiat decat crezi u te ajuta facand el un pas important pe care u trebuia sa il faci si prin asta te ajuta sa ajungi de exemplu la un nou nivel al relatiei tale cu baiatul alabatting eyelashes. nu te supara pe ea happy

| Frrramboise a răspuns:

Nu e deloc o tradatoare, draga...ar fi fost tradatoare daca ti-ar fi furat baiatul ala pe care il placi tu, dar ea te-a ajutat doar, a facut pentru tine ceva ce tu nu ai avut curaj.mda,mai am si eu prietene d`astea are pur si simplu isi dau drumul la gura dar nu e o tragedie, nu? pana la urma, baiatul trebuia sa afle ca il placi, nu?
mult noroc cu prietena si cu baiatul!batting eyelashes :* happy

| BitchImfabulous a răspuns:

Nu e o tradatoare, poate vroia sa te ajute findca tu nu aveai curau sa ii spui baiatului.In orice caz, ar fi mai ok sa va impacati, nu cred ca a vrut sa te supere.

| εїз Ir εїз a răspuns:

Ea este nu o buna, ci o foarte foarte foarte buna prietena, Doar te-a scapat de o grija, nu? Nu este in niciun caz o tradatoare. Ea a vrut sa te scape de o grija, sa nu ii mai spui tu (ceea CE NICIODATA nu s-ar fi intamplat de rusine)Si acum acest prieten al tau stie ce simti pentru el, si poate-si va deschide sufletul spre tine si te va indragi si poate chiar simpatiza.Eu cred ca ar trebui sa o salvezi si tu pe ea de o asemenea grijawinking, sa vezi cum se comporta...

| ramona09 a răspuns:

Nu e o tradatoare, pur si simplu a incercat sa te ajute. E o prietena bunahappy

| cucu :> a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa o privesti ca pe o tradatoare. Ea e prietena ta si nu a avut intentii rele atunci cand i`a spus baiatului de care tie iti place ca tu tii la el.
Vroia doar sa te ajute sa te "impinga" de la spate sa spunem asa.
POate ca nu a facut bine ca i`a spus trebuia sa o faci tu prin propriile tale cuvinte.sa iei tu initiativa. Dar daca ea a considerat ca asa e cel mai bine nu i`o lua in nume de rau big grin
Bafta!