| Kiddu a întrebat:

Mai e nevoie de o facultate in ziua de azi?

12 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Evident.nu doar de una, ci cat mai multe facultati+master+doctorat(daca esti in stare),

mira
| mira a răspuns:

De facultate este mare nevoie daca esti capabil s-o faci studiind si nu cumparand o diploma. Mira

| ellai a răspuns:

Desigur.este greu sa iti gasesti de munk si cu facultate, dar cum crezi ca e fara?
poate numai copiii de bani gata carora parintii le fac toate mofturile nu au nevoie, sau poate si ei o fac numai sa se laude tongue

| gabrielutzu a răspuns:

Stii cum se spune: Poti sa inveti pana nu mai poti, ca de murit tot prost mori.
Deci da, de plictiseala si in lipsa de alta ocupatie, poti sa-ti omori timpul facand o facultate.
Eu nu vad utilitatea de a pierde ani buni dintr-o viata si asa foarte scurta tocindu-ti coatele pe bancile scolii.
Dupa parerea mea, daca-ti place fa-o, daca nu las-o naibii.

regis
| regis a răspuns:

Da. Din ce in ce mai mult. Din pacate nu pentru ca inveti mare lucru, ci pentru ca multi deja o au.

| alexam a răspuns:

Nu prea...

| cely a răspuns:

DA E NEVOIE E OAMENI CU FACULTATE. NU E NEVOIE CA TOATA LUMEA SA FACA O FACULTATE. E PLINA LUMEA DE DIPLOME

| Ioonela a răspuns:

Daaaaaaaaaa. big grin

| fisshu a răspuns:

In ziua de azi conteaza mai mult diploma decat ce ai in cap parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este nevoie. poate si mai multe precum spune una, dar degeaba le ai daca esti praf/bata/nimic ca om. aviz amatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti fratii mei cu diplome la istoie, fizica-chimie, informatica si au ajuns sa lucreze in alte domenii dupa unele cursuri de klificare si nu in urma unor proaste decizii cand si-au ales domeniul de inscriere la facultate ci din kuza salariilor tot mai proaste, iar eu fara diploma de facultate castig cat ei din contractele din strainatate tongue de facultatea nu mai e nevoie dar de o diploma de facultate este nevoie dar, sunt si exceptii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce studii trebuie sa ai pentru a practica meseria care iti placewinking