| iuandfto a întrebat:

Maine dimineata plec la tara. Ce-as putea sa iau in afara de mancare? Stau pana luni. Stiu ca am mai fost dar acum n-am nici o idee. Ce jocuri as pute juca cu mingea in 2 sau 3 persoane? Am nevoie de ajutor. Chiar nu stiu ce trebuie sa iau. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| nuaisomn a răspuns:

Pai: pijamale, haine de stat acolo in casa/afara, lenjerie intima, servetele umede, deodorant.[optional, rimel, balsam de buze(il iau mereu dupa minelove struck)], incarcatorul de la telefon(baga-ti multa muzica pe el, sa ai ce asculta), castile de la tel, gustari dulci(de genul biscuiti, sticsuri, ceva de rontait).
Eu cam asta iau cand ma duc la taralaughing
Sper ca te-am ajutat!:*

1 răspuns:
| zuly a răspuns:

Eu când merg la ţară nu am nevoie să iau ceva la mine înafară de haine de schimb şi pijama. big grin Găsesc acolo ce să fac: mă urc în copaci, pe garduri, în podul casei poate descopăr vreo comoară p'acolo, alerg orătăniile prin curte, mă joc cu căpriţele, cu căţelul, cu purcelul, cu văcuţa, cu toate animalele. Merg pe deal cu verişorii mei mai mici şi ne tăvălim prin iarbă şi tot felul de alte chestii. Noroc că mămăiţa mea s-a obişnuit că eu, "fată mare, care ar trebui să mă gândesc la măritiş" big grin fac chestiile astea şi chiar cu multă plăcere. Dar tot mă crede un pic cam neserioasă şi mă mai întreabă câteodata cum de nu mă dau ăia afară de la facultate, "că acolo's oameni serioşi". laughing)