| idk21 a întrebat:

Salut!
Eu stau la tara si aveam un bichon de cam 9 luni. Acesta era liber, in curte si prin strada, iar deoarece era cuminte si se intorcea merely acasa l-am lasat liber sa zburde, desi acesta era putin cam agresiv.
In urma cu 2 zile acesta era dimineata acasa, i-am dat de mancare, iar dupa mi-am vazut de lucru, nu l-am mai vazut pana seara, dar eram sigur ca se va intoarce...
Din pacate acesta nu s-a mai intersection si l-am cautat timp de 2 zile peste tot, am pus anunt pe Facebook, am intrebat persoane, dar nimic!
Nu stiu ce sa mai fac, l-am cautat si astazi dar nu e nicaieri! Nu am idee ce s-a intamplat cu el, nu cred ca l-a furat cineva deoarece acesta era cam agresiv si nu pot sa imi explic ce altceva s-a putut intampla.
Puteti sa ma ajutati cu un sfat?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Cauta-l la adaposturi de caini din zona, poate cineva a crezut ca e pierdut, abandonat sau vagabond (avea zgarda cu detaliile tale de contact, microchip?). De ce lasi un caine sa se plimbe liber pe strazi?

| king5151 a răspuns:

Poate l-a luat cineva la el in curte, nestiind al cui e, poate il tine in casa si nu vrea sa spuna, nu ai ce sa faci, doar sa continui sa il cauti, o sa il gasesti zic eu. Daca il gasesti nu il mai lasa pe strazi.