| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

McDonald's sau KFC? Unde e mai sanatos? (Chiar daca nu e prea mare diferenta). Vreau argumente concrete si consistente!

Răspuns Câştigător
| Cristianne a răspuns:

Hmm,nici unul dintre ele nu e sănătos, dar aleg KFC.Nu cred că sunt singura,dar cartofii de la MCDonald s se răcesc repede și nu îi mai poți mânca,nu mai sunt buni.

Ar mai fi și Quick(Franța, nu știu dacă în România există.)E tot un fel de McDonald s și KFC și la fel, mâncarea e super bună.

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

LA KFC. Ca la McDonald's mancarea este din plastic. Nici KFC-ul nu-i departe, dar macar nu ti se face rau la scurt timp dupa ce ai servit acolohee hee

| VLΛD a răspuns:

Nici unul big grin

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu una ma feresc de fast food nu am mai mancat de mult,
mananc din an paste cam asa
dar prefer mai mult KFC, si nu mi se par preturile asa scumpe...cum spune dR0gaTuak47,sunt cam la fel.

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Nici unul nu e sanatos dar Mc Donalds are mancare mult mai nesanatoasa ca KFC
acum cateva luni un angajat de la McDonalds a vorbit despre mancarea de acolo si de unde provine ea... dupa ce am auzit ce a zis mi s-a facut greata deoarece i eu am mai gasit carne stricata cand am cumparat de la Mc' sau cartofi verzi sau negrii
plus ca in unele luni inghetata de acolo are gust de stricat...
dei amandoua sunt fastfooduri nu iti prea recomand sa mananci de la Mc
si nu iti prea recomand in general FastFood-urile pentru ca sunt cancerigene (asta in caz de manci mult sau manci prea des)

| kenNNzorFTW a răspuns:

La McDonald`s e mai bun si mai ieftin dar nu spun ca la KFC nu e bun dar sunt foarte scumpe acolo si prea putine(cum ar fi.aripioarele si meniurile...etc)

| Iulian03 a răspuns:

Pai amandoua nu-s sanatoase.
Sunt egale amandoua.

| maresal a răspuns:

Du-te la piata:d cel mai sanatos.

| andreeateodora a răspuns:

pai nici unul nu e sanatos dar daca m-ai pune sa aleg ar fi KFC.