| GPA a întrebat:

Merită sărbătorit Halloween-ul? Cum consideri că este această sărbătoare/eveniment?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Merită sărbătorit Halloween-ul?
da
Cum consideri că este această sărbătoare/eveniment?
o sărbătoare de origine celtică, mie unu imi place ideea si tot ce inseamna Halloween
https://www.youtube.com/watch?v=jDYY2vzCJQk
http://prinz.de/stuttgart/artikel/116657-halloween-stuttgart/

| Freya1 a răspuns:

Nu este sarbatoarea noastra dar nu am nici o problema cu ea.
Este buna pentru copii pentru ai face mai creativi pentru a le ocupa timpul sa isi confectioneze costume sa faca fete din bostani si nu este nimic periculos sau rau atata timp cat toate astea sunt tinute sub observatie si nu se exagereaza.E buna si pentru oameni mari ca este un prilej in plus de distractie ceva mai iesit din comun mai extravagant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? E ceva interesant mai ales daca citesti si despre toate superstitiile/miturile asociate acestei zile.

| DovleacTurbat a răspuns:

Am 20 de ani, dar personal nu vad nimic haios, amuzant, distractiv si nici sarbatoare nu o pot numi. Cum nici strainii nu vad nimic amuzant in a taia, parjoli si a-i manca pielea unui porc laughing. Probabil sunt de moda veche, a?

| Iunix a răspuns:

Dacă te distrezi atunci merită. Până la urmă asta e singura parte bună a sărbătorilor, să ne distrăm, să ne simțim bine şi să nu muncim.

| udrescuf a răspuns:

In Romania daca sarbatoresti halloween lumea te considera satanist, ateu si te mai si injura, dar il poti sarbatori cu prieteni.

| Ruptura a răspuns:

Aici in Romanai nu cred. suntem o tara de rahat

| GPA explică (pentru Ruptura):

Ai dreptate. Suntem de r***t și nu ne putem echilibra din nefericire.