| AaAaAaAaAaA a întrebat:

Metin2-Cum cresc gradul rapid si unde? Am si manusa regelui intelep, ajuta?
Dau fund pentru cine zice cel mai bine unde cresc si pls repejor!@!@@@@@@

Răspuns Câştigător
| Aishaa a răspuns:

Scz ca nu am raspuns la pm, nu ma lasa... oveste lunga. Daca vrei sa-i omori te pui pe inamic si ii bati. Daca te dai pe liber si omori pe cineva, iti scade gradu.Si aia de lvl 25 nu vb daca nu stiti. Gradul creste oriunde la fel, chiar si daca stai pe loc.

20 răspunsuri:
| Aishaa a răspuns:

Te ajuta manusa, grad obti cel mai repede omorand cruzi sau ranguri negative, il cresti si facandu-te magazin sau crescand.

| AaAaAaAaAaA explică:

Pai nu tr sa ma pun pe liber ca sa ii omor?

| ella_7588 a răspuns:

Aisha nu neaparathappy. poate sa se duca si in zona breslei in map2. nu mai stiu sigur in ce zona e. eu nu mai joc de o luna si un pichappy. deci te duci in map2 acolo in zona breslei si stai cu manusa si semnul regelui intelept. incearcahappy nu stiu daca are succesbig grin

| zetabite a răspuns:

Daca ai grad in minus, cumpara Boabe Zen, iar daca ai grad in +, omoara-i pe cei cu grad rau, sau fa-ti magazin in afara cercului de protectie. Poti sa cresti gradul si daca omori monstri.

| AaAaAaAaAaA explică:

Nu am grad minus, dar tot vreau sa fie mai mult decat buna!

| Liviu a răspuns:

E clar
Toti ia-ti raspuns aiurea'
Frate daca vrei sa cresti gradu
Du-te in tara de foc fate magazin si cu asta basta'
Lasal magazin de dimineata pana seara si tii creste gradu
-.-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asculta si invata in *** meu 1 omori pe aia rau pentru ca sa faci grad cu plus si iei boabe zen sau aduni turme de monstri si faci grad de obicei la amazoane merge gradu rapid bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rog eu am 80 nivel si nu mai am ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu la arhani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ee gradu creste si singur stand pe loc am stat o zi si o noapte cu pc-ul aprins pe metin2 si m-am facut friendly ( joc privat si e in engleza )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai manusa regelui intelept ea te ajuta la ataca si poti merge pe Sohan acolo te bati si cand te bati iti va creste automat si gradul sau sa bati Yeti sa-ti cada boaba zen si aia ridica gradul cu 5000

| xroberth a răspuns:

Inafara de manusa regelui intelept, si semnul regelui intelept te ajuta sa cresti gradul mai repede. Cu acestea doua echipate te duci si cresti, si creste gradu! poti sa incerci si faza aia sa faci un shop oriunde dar nu in centru. am incercat si a cam mers. bft happy

| Mus1c11 a răspuns (pentru xroberth):

Pretenasi vreti rang mare? bateti la arahani si o sa aveti cat rang vreti

| Mus1c11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate u q lv 80. daca mai citesti SS-uri mergi in padurea rosie si bate acolo pentru rang sau mai usor MD cu, cadrus si cumperi fructul vietii

| shhhs a răspuns:

Din cate am inteles, vrei niste sfaturi despre cum sa cresti pe Metin2. Ei bine, uite aici:
http://orademetin.blogspot.ro/2012/08/unde-sa-cresteti-pe-metin2.html

| shhhs a răspuns:

Si in legatura cu rangul, voi scrie in curand un articol pe blog si te voi anunta atunci.

| shhhs a răspuns:

Uite aici cum sa cresti gradul rapid:
http://orademetin.blogspot.ro/2012/09/gradul-in-metin2.html

| Bella116 a răspuns:

Cel mai bine iti creste daca bati in Lungsam langa portalul spre padurea rosie copacii aia.Sau daca nu vrei sa bati dai toate itemele jos pui manusa regelui intelept si duci caracterul in tara de focwinking

| Daniel_Dany_1999_soGL a răspuns:

Ma daca vrei sa faci repede depinde si ce esti eu sunt war si ma duc in v 3... dar acolo sa te duci la mobi! ( spar ca te-am ajutat ) funda?

| alesone18520 a răspuns:

Toti gresiti. El poate nu are de unde sa
ia itml astea. Uite aici lista pe LVL:

lvl 1-10 : La lupi, mistreti

lvl 10-18 : La ursi, tigri

lvl 18-22 : La amazoane

lvl 22-30 : La salbatici

lvl 30-37 : La orci verzi, arahani

lvl 37-43 : La BO (orcii negri)

lvl 43-50 : La demoni, v1

lvl 50-60 : La demoni, v1, v2, muntele sohan - yety si mobi de ciuma

lvl 60-70 : La copaci, v2, tara de foc

lvl 70-80 : La padurea rosie, v3, tara de foc

lvl 80-90 : La dragon, v3, padurea rosie

lvl 90-105 : La dragon, v3, padurea rosie

SPER CA TE-AM AJUTAT CHIAR DACA NU
AM LUAT FUNDA!

IN LISTA DE MAI SUS GASESTI UNDE SA FACI GRAD RPD, DE ASEMENEA TOT IN LISTA ACEASTA FACI SI LVL SI YANG