| MrWrestleMania a întrebat:

Mi-am aparut o batatura azi pe calcai la piciorul drept si peste doua zile (sambata) trebuie sa dansez undeva. Si de abia pot sa ma incalt. Batatura nu are inca lichid, dar ma doare super tare doar daca o ating putin. Ce sa fac sa se remedieze durerea ca sa ma pot incalta in pantofi? Dau funda cu cea mai mare placere! Va rog ajutati-ma! FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| dustru a răspuns:

Prietene incearca sa pui piciorul intr-un vas cu apa asa mai fierbintica, lasa-l un pic adica vreo 10 min. apoi scoate-l si da-l abundent cu sapun solid ca si cum l-ai spala, trebuie sa faci aceasta fara ca sa-ti fie mila de sapun cu cit mai mult aplicat pe calcii cu atit mai bine.(dupa ce simti ca sa muiat un pic,spalal la fel cu niste apa dar de data asta,calda. apoi ia vreo doua trei frunze de aloe si farima-le, ungi cu ele batatura, sper ca ai aceasta planta, daca nu adreseaza-te la batrinici ele precis o au. happy BAFTA!

3 răspunsuri:
| lSchizo a răspuns:

Poarta o fasa-medicinala... fasa va tine calcaiul si nu te va mai durea asa rau. big grin

| xAbb a răspuns:

Iti sugerez crema Nidoflor tongue Gasit la farmacii

| andy123 a răspuns:

Exista niste plasturi speciali numiti Compeed, incearca'i big grin

Întrebări recente