| mihaela1mihaela a întrebat:

Mi-am cumparat un autobronzant crema, cum o folosesc? Daca o intind cu mana mi se vor bronza si palmele?

6 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Iti sugerez sa nu-l folosesti, eu am folosit un tub intreb acum ceva vreme si nu au dat nici-un rezultat. Ce este asa greu de stat la soare o ora 2 maxim pe zi? Daca nu poti merge la mare, te poti dupe pe bloc. pe acoperisul casei, la padure, la munte, gasesti tu.

| doctoressa a răspuns:

Dupa ce o aplici, poti sa te speli pe maini. http://www.i-medic.ro/blog/de-sezon-bronzul-e-frumos-dar-nesanatos

| d3men7zel a răspuns:

Înainte de aplicarea cremei autobronzante, pentru un bronz cât mai uniform, ai nevoie de o exfoliere blândă a pielii tale. Foloseşte un gel de duş cu particule abrazive sau pune pe un burete o linguriţă de zahar sau de mălai. Spală-te (folosind mişcări blânde) cu acesta pe tot corpul. Insistă la încheieturi. După ce te-ai şters bine cu un prosop moale de bumbac aplică un strat, pe tot corpul, de loţiune sau cremă hidratantă. Pentru faţă şi decolteu urmează aceeaşi paşi, iar pentru o aplicare mai uniformă a cremei autobronzante utilizează un burete (foloseşte numai produse adaptate tipului tău de piele, autobronzant special pentru faţă şi decolteu). După ce ai aplicat pe toate zonele corpului cremă autobronzantă încearcă să te masezi astfel încât emulsia să se absoarbă cât mai bine în piele. Înlătură excesul cu o dischetă demachiantă sau cu un şerveţel şi nu te îmbrăca până ce aceasta nu s-a absorbit complet în piele. Dacă vrei să creezi un aspect cât mai natural foloseşte pentru umeri, gât sau braţe un stat de cremă autobronzantă mai închisă la culoare (de regulă, pe zonele mai reliefate ale corpului soarele te prinde mai puternic). Optează pentru produsele speciale de machiaj din gama "bronze" daca vrei sa ai un aspect cat mai naturalwinking Succes din plin si funda tongue

| Fayree a răspuns:

~ Aplic-o si dupa poti sa te speli si pe maini :*.

| elhendi16 a răspuns:

Habar nu am...

| elhendi16 a răspuns:

Adica da asa... nu are cum sa fie un mod mai special... nu?