| catalinnnna a întrebat:

Credeti ca o sa patesc ceva daca folosesc autobronzant [crema] la 14 ani?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ești alergică la unul din componentele sale, nimic!
Pa, pa.

| Bojthe a răspuns:

Banuiesc ca in timp pielea ta va capata un aspect batranicios deci eu spun Da sper ca te-am ajutat o zi buna

Apache
| Apache a răspuns:

Patesti pe dracu! :... zii si mie care e diferenta intre pielea unei fete de 14 ani si una de 18?

| stiiix a răspuns:

Ce-ti trebuie autobronzant la 14 ani?!?
Autobronzantul nu lasa porii pielii sa respire atat de bine, si e posibil sa-ti afecteze tenul.
Cel mai bine la varsta asta este sa ne ingrijim tenul corespunzator, cu creme usoare, ceaiuri nu sa-l incarcam cu fond de ten/autobrozant/pudra.

| yulia_3998 a răspuns:

Nuuuuu.

| SkyFly a răspuns:

Salut! Depinde de sensibilitatea pielii tale. Daca esti mai sensibila poti sa te iriti asa ca te poti da pe o portiune mica undeva pe corp si daca nu se intampla nimic o poti folosi. Sper ca ti-am fost de folos. happy

| ஐAdeஐ a răspuns:

Nuuu si eu am 12 ani si am folosit si nu am patit nimic

| Ioana_4187 a răspuns:

Nu cred ca poti sa patesti ceva.bine aste depinde si de pielea ta, de cat de sensibila e, sau daa esti alergica sau nu la crema respectiva. Cel mai bine este prima oara sa o incerci pe o portiune de piele, de preferat mai ascunsa in caz ca se irita sa nu se vadahappy. Bafta!

| AnnA_9354 a răspuns:

Nuu, am o prietena care face dansuri si mereu isi da pentru concursuri, da faza e ca daca iti dai cu mana arati de parca ai decojit nuci
eu zic sa iti pui pe un cerc de vata si sa t dai

| Muxa a răspuns:

esti sigura ca doresti sa incerci? esti inca tinara iti trebuie sa-ti strici pielea de la o virsta asa frumoasa!? ai putina rabdare si asteapta vara big grinnuti trebuiasca porcarii si chimicale in piele!?