| SnicK a întrebat:

Mi-am facut 2 profile la calculator stiti cand deschideti de ex. la scoala si va arata "Administrator" si "Elev" Eu am 2 ...si una vreau sa scap de ea cum pot face? Va rog

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Control Panel->User Accounts->Delete accountul care doresti.

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

START -> SETTINGS -> CONTROL PANEL -> USER ACOUNTS, intri pe user-ul pe care vrei sa-l stergi si dai delete. Dupa aceea te duci si dai click dreapta pe My computer -> Properties -> Advanced, iar la sectiunea "User profiles" dai Settings, click pe user-ul/userii care nu-ti folosesc si dai Delete. Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Start -> Setting -> Control panel -> User Accounts -> Dai click pe profilul care vrei sa il stergi -> In pagina nou deschisa ai in acele patrate din dreapta "Deleting roy own account" ( click si gata ).

Pa-pa!