| alina14 a întrebat:

Mi-am instalat de curand Internet Explorer 8 ca majoritatea persoanelor spun ca e mai misto, dar nu-mi place, vreau sa-l dezinstalez si sa-l pun pe acela care il aveam inainte (adica mozilla firefox). Eu am dat la start si dupa aia all programs dar nu-mi apare nicaieri Internet explorer 8 ca vreau sa-l dezinstalez, dar nu stiu cum ca nu-l gasesc, Nu stiti cum sa-l scot pe acesta?

5 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Daca ai instalat Mozilla pe calculator atunci cand rulezi browser-ul te va intreba daca il vei folosi in continuare ca "default". dai yes si gata... nu e nevoie sa instalezi Ie 8 pentru ca e posibil sa mai ai nevoie de el.

| anca_3211 a răspuns:

Cauta-l in Control Panel la Add or remove programs si il dezistalezi de acolo.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Nu e nevoie sa il stergi, poti pur si simplu sa ai 2 programe de cautare.Iti recomand sa folosesti Google Chrome, este mult mai util, mai usor de folosit si mult mai dragut, are si aspecte: https://tools.google.com/chrome/intl/en/themes/index.html.In plus, esti scutit de virusi iar cand vrei sa descarci ceva, te anunta daca acel document este daunator pentru calculatorul tau.Eu pe acesta in folosesc si sunt foarte multumita de el.Incearca si tu.

| nfren a răspuns:

Pur si simplu instaleaza din nou mozzila si totul va fi bine + este foarte rapid fata de explorer

| danieljr a răspuns:

Instaleazal an caodata