| Gabi1123 a întrebat:

Neata amigos de pe TPU, as vrea sa imi iau niste casti...dar nu stiu de care...ce ziceti de cele de la Beats? sunt bune? happy

Fundawinking

Răspuns Câştigător
| UltraLex a răspuns:

Da eu le-am incercat si sunt super dar cam scumpe si cam proeminente dar daca ar fi sa iti recomand un model ti-asi recomanda modelul monster in ear sunt micute si nici foarte scumpe sau daca doresti alta firma poti incerca si castile celor de la Sony sunt de asemenea foarte bune dar si acestea totusi destul de scumpe

15 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

O sa-mi pun lumea-n cap ca de obicei cand spun ca beats sunt absolut cele mai proaste casti posibile pentru banii pe care-i dai. Am ascultat Solo HD si WIreless si din cred ca ~50 de perechi de casti testate de mine, din toate bugetele posibile, n-am ascultat casti mai proaste. Daca vrei sa arunci cu banii pe prostii ca sa fii trendi ca majoritatea si ca cei care spun ca-s bune, go ahead. Daca vrei casti care ofera si niste calitate audio pentru banii platiti, specifica un buget, tipul castilor si pe ce le asculti.

| Gabi1123 explică (pentru Utilizator1234):

Gen beats adica forma(habar nu am cum se numesc castile mari si castile mici banuiesc ca se numesc casti de telefon si casti de calculator?), buget:8 milioane si ascult pe telefon.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Gabi1123):

Cu traducerea de rigoare, castile se impart in on-ear, over-ear si in-ear (la randul lor, deschise, semi-deschise si inchise). Pentru portabilitate ai nevoie de casti inchise, si de obicei on-ear. Daca vrei sunet "fun" cu accent pe joase si inalte, cu dinamica buna, recomand Sennheiser Momentum on-ear. Daca vrei sunet neutru, cu accent pe medii, dar mai putin bas, recomand Audio Technica ES7. De obicei, majoritatea prefera sunetul Sennheiser, desi Audio Technica vor suna mai corect, mai muzical. Am testat ambele modele, ambele suna mult mai bine decat Beats din orice sursa. Ca sa scoti untul din casti din acest buget, e indicat sa adaugi si un amplificator portabil; dar asta doar in cazul in care consideri necesar.

http://www.avstore.ro/casti/sennheiser-momentum-on-ear/#green
http://www.avstore.ro/casti/audio-technica-ath-es7/

| Gabi1123 explică (pentru Utilizator1234):

Multam, raman datoare o funda happy

| Gabi1123 explică (pentru Utilizator1234):

Si cam in ce magazine as putea gasi acest tip de casti? In Altex de exemplu? big grin

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Gabi1123):

N-am nevoie de funde si alte acareturi. In Altex/Flanco/Domo nu am vazut sa comercializeze astfel de branduri. De pe AVStore poti da comanda online fara probleme, transportul este gratuit, iar personalul este de nota 10 (am facut cateva auditii in showroom-ul lor si am cumparat mai multe produse de la ei). Singura varianta decenta pe care o gasesti in Altex este Sony MDR-1R, una din putinele perechi Sony care suna peste media generala a producatorului. Sunetul lor e in general cu accent pe bass, dar nu intra peste restul frecventelor ca la Beats spre exemplu si nici nu au sunetul infundat, ba chiar au un soundstage destul de larg si spatialitate buna pentru niste casti inchise. Merita incercate si acestea, dar personal mi-au placut mai mult Momentum si ES7 (in special ES7).

http://www.altex.ro/casti-hi-fi-sony-mdr-1rb-negru

| Gabi1123 explică (pentru Utilizator1234):

Multumesc pentru informatii si sfaturi happy

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Gabi1123):

N-ai pentru ce. Daca vrei sa-ti faci decizia mai usoara si esti din Bucuresti, poti merge la AVStore, HifiCenter, s.a. Personalul te va ajuta si iti va da sa asculti aproape orice pereche de casti doresti. Pana la urma, 5 minute de auditie fac mai mult decat 1000000 de sfaturi si review-uri citite.

| Gabi1123 explică (pentru Utilizator1234):

Nu sunt din Bucuresti, ci din Craiova, dar poate gasesc si aceste magazine aici, multumesc inca odata happy

| Mario1999 a răspuns:

Castile Beats sunt mai mult o fita. Sunt chiar scumpe pentru ce ofera. Intr-adevar ca arata mai bine ca si alte casti, adica sunt mai bine lucrate si probabil nu se rup atat de usor sau nu se strica, dar ca si calitate a sunetului nu este o mare diferenta fata de alte casti bune. Iti recomand castile Sony, modelele mai bune, daca doresti sa nu scoti o suma atat de mare din buzunar, deoarece si ele se aud bine si sunt unele perechi care au si un design frumos. Mai exista si alte firme bune si te poti uita dupa ele. Daca pentru tine pretul nu reprezinta o problema, poti alege din start Beats. Bafta!

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/casti-reduceri.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| doggy123 a răspuns:

Si eu am beats si sunt foarte bune. eu iti recomand beats

| SiaAnastasia a răspuns:

Da, sunt foarte bune. Si eu am si mi-am pus aceeasi intrebare inainte sa incep sa strang bani pentru ele. Sunt extrem de comode si chiar au un sunet de calitate. Nu conteaza pretul chiar asa de mult, pana la urma lucrurile de calitate costa!
Iti recomand sa iti iei noile casti Beats Solo2, pentru sunt cele mai ieftine din toata gama (700-800 lei) si sunt mici si usorde transportat.
Pont: Te rog, fa asta pentru mine, pentru ca te-am ajutat happy, nu incerca sa ti le iei de la prima persoana care o vezi pe strada, pentru ca s-ar putea sa fie fake, si tu o sa te alegi cu o pereche de casti cu un sunet oribil si foarte incomode! Mai bine te duci la un magazin de specialitate (cunoscut) in materie de tehnologie, ca Altex sau Media Galaxy.
Sper ca te-am ajutat. happy
Funda?

| GabbyGabriela10 a răspuns:

Da, verisorul meu are de Beats! Dar eu am de la Philips, si am dat 150 lei pe ele... si jur ca sunt excelente, se aude foarte bine in elewinking

Întrebări recente